Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Jak zabezpieczyć firmę przed włamaniem?

Strona główna  »  Artykuły  »  Jak zabezpieczyć firmę przed włamaniem?


Jak zabezpieczyć firmę przed włamaniem?

Sposobów na zabezpieczenie własnej firmy w XXI wieku nie brakuje i co do tego nikt oczywiście nie może mieć nawet najmniejszych wątpliwości. Oczywiste jest jednak to, że nie wszystkie z nich są równie skuteczne. Jaki sposób w związku z tym jest najlepszy? Na pewno warto jest tutaj w pierwszej kolejności wspomnieć o monitoringu, na który zresztą Polacy decydują się coraz częściej. Przyjrzyjmy się w związku z tym dwóm ich rodzajom, a więc systemom przewodowym i bezprzewodowym.

Przewodowy system monitoringu

Jak nietrudno się domyślić system przewodowy zależny jest od rozkładu kabli. Przesył sygnału pomiędzy odbiornikiem a kamerami jest bowiem przesyłany właśnie przez nie. W związku z tym nad takim systemem warto zastanowić się na etapie stawiania budynku firmy lub jego generalnego remontu. Jeśli budynek z zewnątrz jest już wykończony, trudno będzie ukryć w ścianach kable, co powinno mieć miejsce. Wpływa to nie tylko na jego estetykę, ale też bezpieczeństwo, gdyż takim kablom zaszkodzić wówczas mogą warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne.

System bezprzewodowy

Zupełną przeciwnością systemu przewodowego jest system bezprzewodowy, do którego wdrożenia nie potrzebujemy żadnych kabli. Wszystko dlatego, że sygnał pomiędzy kolejnymi elementami systemu, a więc poszczególnymi kamerami i odbiornikiem przesyłany jest drogą radiową. Nie trudno zgadnąć, że taka specyfika systemu jest dość wygodna, bo nie musimy bowiem kuć ścian budynku, aby umieścić w nich kable.

Wielu klientów zainteresowanych systemami bezprzewodowymi nie decyduje się na nie tylko dlatego, iż uważają je one za nie do końca skuteczne. Zwłaszcza chodzi im tutaj o rozładownie baterii, bez której system nie będzie działał. Owszem jest to prawda, ale nie do końca, ponieważ takie odbiorniki informują o tym fakcie użytkowników na kilka godzin przed ostatecznym rozładowaniem baterii.
Jeżeli nie wiesz jak zabezpieczyć swoją firmę to najlepiej skontaktuj się z profesjonalną firmą, która zajmuję się montażem systemów monitoringu. Firma I-plus prowadzi swoje usługi na terenie Warszawy całego kraju.